czwartek, 24 stycznia 2013

O naszej akcji ZROZUMIEĆ AUTYZM w TVP

      O nas w 18 minucie: Tutaj

24 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Ej Paulina, "celebryci" kojarzy mi się mało sympatycznie z pewną natarczywą staruszką, więc nie drażnij rekina:)Buziaki dla WAS!!!!!

   Usuń
 2. Nigdy się tutaj nie udzielam, ale podczytuję Wasz blog i życzę wielu sukcesów w rozwoju córeczki. Niestety ludzie nie rozumieją choroby i mnie to również boli, ale myślę, że należy ich uświadamiać. Pozdrawiam mama Mari

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Pani za życzenia i zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by przybliżyć ludziom AUTYZM.
   Pozdrawiam gorąco Panią i Marię:)

   Usuń
 3. Od razu "celebryci":)
  Reprezentujemy tylko inne Dzieciaczki i Ich Rodziców.Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten ksiądz doprowadzi mnie do nerwicy :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem tak, nie przesadzajmy, ten Ksiądz nic aż tak strasznego nie powiedział,żeby to tak rozgłaszać. Chodziło mu pewnie o to,żeby zabrać dziecko bliżej siebie-rodzica.
  A tu medialny szum, kosztem dziecka. Śmieszne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja powiem tak....ktoś ,kto nie doświadczył takiego upokorzenia na własnej skórze,nie jest w stanie zrozumieć rodzica.I śmieszne jest ukrywanie się za fasadą ANONIMOWY :S

   Usuń
  2. Właśnie, także jestem rodzicem dziecka autystycznego... Poza tym nie nazwałbym tego upokorzeniem, rodzic jedynie został poproszony o zabranie dziecka do siebie(i nie bronie tu Księdza bo nie jestem aż tak wierzący,ale chodzi mi o sytuacje). Nie jednokrotnie miałem o wiele gorsze sytuacje i załatwiałem to między sobą. A co do podpisu nie uważam,że muszę podawać swoje dane osobowe-nie mam parcia na szkło,jak niektórzy. Wyraziłem tylko swoje zdanie.Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Zatem witaj na blogu - rodzicu dziecka z autyzmem. Pewnie, że masz prawo do swojego zdania. Jeśli interesują Ciebie szczegóły dotyczące tej sytuacji, proszę o kontakt prywatny. Nie chcieliśmy o wszystkim pisać, wydarzyło się jeszcze coś po kazaniu księdza. Wtedy mój mąż chciał załatwić sprawę tak, jak Ty piszesz, w rozmowie: " między sobą". Tak najlepiej zaczynać, natomiast gdy druga osoba nie zgadza się na rozmowę czasem trzeba zrobić następny krok. Nasza akcja była przemyślana i kierowana przez kilka osób. Pozdrawiam

   Usuń
  4. Stanie w obronie swojego Dziecka, walka o szacunek dla Niego i miejsce w społeczeństwie nazywa Pan parciem na szkło? Przykro mi z powodu tego komentarza, ale każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.Pozdrawiam.

   Usuń
  5. I jeszcze jedno.Pisze Pan "A tu medialny szum, kosztem dziecka. Śmieszne".
   Co oznacza "kosztem dziecka?. Majeczka jest nadal uśmiechnięta, nic złego się Jej nie dzieje.Czy uważa Pan, że ja wychodzę z domu( zamiast się w nim ukrywać przed światem i nie przeszkadzać innym ludziom) i specjalnie prowokuję społeczeństwo do tych wszystkich zachowań, żebym miała o czym pisać na blogu? Czyżby znowu porównanie mnie do dzieciobójczyni z Sosnowca, mającej "parcie na szkło"?. Nie napiszę, że jest to śmieszne, bo to jest SMUTNE:(

   Usuń
  6. Moniko pamietaj że jesteśmy z wami i ze wszystkim co robicie dla nas rodziców i dla naszych dzieci, czasem żałuje ze nie przeprowadziłam sie do Olsztyna potupałabym razem z wami

   Usuń
  7. Witam,Monika trzymaj się !!! Dobrze,że bronisz prawa dziecka bez ukrywania się jak" ślimak w skorupkę " Jestem z Wami:) pozdrawiam :W:

   Usuń
 6. Droga Pani, nie rozumie Pani chyba mojego przekazu, oczywiście,że trzeba walczyć o dobro swojego dziecka, ale mi chodzi o to całe medialne szaleństwo. Nie jeden z rodziców ma pewnie takie albo i gorsze sytuacje, ale nie biegnie z tym od razu do telewizji,gazety,czy radio. Czytam Pani bloga już od jakiegoś czasu i nigdy nic nie komentowałem. Tym razem zabrałem głos, ponieważ wydaje mi się,że to już lekka przesada (medialność).Trochę prywatności. Nie wiadomo czy Pani córeczka, chciałaby,żeby ciągle ją pokazywano jako dziecko autystyczne. Może chciałaby ona być zwykła dziewczynką (troszkę z innym zachowaniem). W tym co pisałem wcześniej nie widzę żadnego związku z dzieciobójczyni z Sosnowca (smutne to jest to porównanie). Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewniam Pana, że "nie biegłam z tym od razu do mediów" (na mszy św. byli też inni opiekunowie dzieci niepełnosprawnych, którzy poczuli się dotknięci zachowaniem Księdza i stanęli w obronie Naszych Dzieci).Natomiast gdy media zgłosiły się do mnie, nie widziałam potrzeby "chowania głowy w piasek" i udawania, że nic się nie stało.
   Myślę, że już wystarczająco dokładnie wyjaśniłam Panu wszystko, miłego popołudnia:)

   Usuń
  2. Małgorzata Zakrzewska26 stycznia 2013 16:26

   Miły Panie anonimie, to raczej Pan nie rozumie sytuacji. Dzięki takim osobom jak p.Bogusia i p.Monika a przede wszystkim dzięki p.Agnieszce Jabłońskiej - sprawa autyzmu w Olsztynie przestała być tematem tabu. Im więcej ludzi o tym przeczyta czy usłyszy tym więcej drzwi się otworzy tym łatwiej będzie kolejnym rodzicom dzieci autystycznych i samym autystom. Tym większa będzie świadomość i mniej osób bezsensownie krytykujących. Proszę wierzyć wychowuję autystę od 18 lat i świadomość ludzi i podejście do tematu bardzo się zmieniło na korzyść a mam nadzieję na więcej.

   Usuń
 7. DZIEWCZYNKI, Kochane:) Czuję Wasze wsparcie i jest ono bardzo ważne dla mnie. Będę walczyć dla Naszych cudownie innych( takiego określenia użyła Mai Pani Doktor- neurolog Z Chorzowa( prawda, że piękne?) Dzieciaczków i dla nas- Ich opiekunów.
  Ja też bardzo żałuję, że nie mieszkacie w Olsztynie:(

  OdpowiedzUsuń
 8. A my możemy niedługo będziemy:-) Co prawda u nas problemem nieco inny niż autyzm, ale kusi nas Wasze cudowne przedszkole! Bo cudowne jest, prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najcudowniejsze na świecie i szkoła i gimnazjum-cała nasza ZPE jest wspaniała:)

   Usuń
  2. echh no wezmie mnie nie szczujcie, moje tez jest fantastyczne tylko Kisielickie:P Justyna moze blizej iŁawy?

   Usuń
 9. Parcie na szkło, no wiesz, nie bądź tako celebrytko ;)

  Słusznie czynisz, dobra kobieto. Autyzm i niewłaściwe podejście innych trzeba nagłaśniać. A ludzie (i prymitywy) zawsze będą inność atakować. Bo będą. Cóż, jesteś najbardziej medialna z nas wszystkich to Ciebie najbardziej atakują. My jesteśmy z Wami.

  Księże Marku, dzieciom specjalnej troski należy się specjalna troska. I tolerancja. I możliwość życia w społeczeństwie. I trochę szacunku, do cholery.

  OdpowiedzUsuń
 10. podpinam sie pod slowa mamy Aspika rekoma i nogami

  OdpowiedzUsuń
 11. Haha:)Uważajcie, bo rozgrzeszenia nie dostaniecie Dziewczynki:) A za wsparcie dziękuję:)Ktoś musi stać na linii strzału, padło na mnie, bo (jak to mówi moja koleżanka) "mam gadane".

  OdpowiedzUsuń