wtorek, 3 lipca 2012

być kobietą....

Wieści sprzed 2 godzin, czyli 19:15 - u nas zawsze kąpiel.

   Pszczółka uwielbia pluskać się w wodzie, mogłaby siedzieć w wannie kilka godzin i nie czuć, że woda jest zimna. Oczywiście kąpie się z ulubionymi gadżetami, czyli kolorowymi kubeczkami, którymi się polewa po brzuchu,  kilkoma gąbkami w różnym kolorze, które też służą do namaczania. 
Do niedawna panicznie bała się prysznica i polewania po twarzy, ale miesiące ćwiczeń, codziennych krzyków Mai, wyrozumiałość sąsiadów( każdego z osobna dokładnie poinformowałam skąd te krzyki i dlaczego i że nic złego się Mai nie dzieje, tzn., że jej krzywdy nie robię) oraz moja baaaaardzo napięta cierpliwość+ zatyczki do uszu i w tej chwili dotyka już  słuchawki prysznicowej,  a nawet sama polewa sobie nią włosy.
 No tak, tyle o zabawie,  a kąpiel to przede wszystkim namydlenie się, potem zmycie, o czym panienka moja przeważnie zapomina i nie raz i nie dwa, gdy tak się sama kąpała zdarzyło mi się znaleźć kulki kurzu pod paszkami:).
No wiec po zabawie do akcji wkraczam ja i dziś spotkałam się z ostrym protestem. 
-Już jestem piękna mamo!!!!!.
-Pupa umyta?_ pytam.
Na to Ona:
 -tak, umyta!!!
 I  tak po kolei,  aż doszłyśmy do strategicznego w tym opowiadaniu miejsca.
- A cipeczka umyta, bo była dziś  taka zaczerwieniona?????.-pytam z troską.
Na co moja Córcia,  robiąc wielkie oczy oznajmia mi
 -MAM OKRES!!!!
Matko z córką, myślę sobie w ułamku sekundy, nie tak szybko dziewczynko!!!!!!!!!!!!!!!!!

A teraz o tym skąd się to wszystko wzięło.
Kiedyś Maja nakryła mnie w łazience przy czynności higienicznej i widząc to,   co zobaczyła zaczęła płakać. Cóż było robić. Wzięłam Ją na poważną rozmowę włącznie  z prezentacją gadżetów i tłumaczę:
Wszystkie dziewczynki, jak są duże,  to co miesiąc też noszą takie malutkie pampersy,  które się nazywają podpaski( nieźle to sobie wymyśliłam, prawda?). 
I na tych podpaskach pojawia się krew i TO JEST OKRES. 
Zadawała mi kilka pytań w związku z tym, ale chyba nie mieści Jej się to wszystko w  główce, bo każde skaleczenie z efektem krwi lub tak jak przed chwilą "zaczerwienienie w tamtych okolicach" oznacza okres i już!!!!!

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Słodka, prawda? Jeszcze się namęczy kiedyś, jak my wszystkie.
      Mężczyźni mają lepiej:)

      Usuń