czwartek, 31 stycznia 2013

Logo jak AMULET:)

Dziś w ZPE odbyła się konferencja prasowa, na której mieliśmy okazję zobaczyć nowe LOGO naszej  Placówki.
 Nasze kolorowe mozaikowe serce ma mówić o tym, że osoby zmagające się z różnymi niepełnosprawnościami, nie są gorsze, lecz WYJĄTKOWE:) I to serduszko ma tę wyjątkowość podkreślać. Pięknie mówiła o nim Pani Dyrektor Agnieszka Jabłońska:


 - To taki talizman, który ma pokazać, że nie tracimy z oczu tego, co najważniejsze: WIARY, NADZIEI i MIŁOŚCI.
Serce ma też łączyć osoby niepełnosprawne z tymi, których Los nie dotknął chorobą.

Skąd pomysł na nowe logo i dlaczego właśnie serce?
- Serce to ponadnarodowy symbol dobra i tolerancji. Nasze jest różnokolorowe, bo świat ma różne odcienie, wszyscy jesteśmy inni i różne są też rodzaje niepełnosprawności.

A potrzeba zmiany logo? 
- Jesteśmy nowoczesną Placówką, wciąż się rozwijamy i chcemy być jeszcze bardziej zauważalni w lokalnej przestrzeni. A cała przestrzeń, w której żyjemy zależy od jakości edukacji. Natomiast proces kształcenia determinuje naszą przyszłość.


Zebrani na konferencji dziennikarze, pedagodzy, rodzice i zaproszeni goście mieli okazję dowiedzieć się również o kampanii 1 %( na plakatach zobaczymy buźki Majeczki, Nataszki, Natalki  i Jurka- ale o tym napiszę kiedy plakaty już będą gotowe), oraz nowej edycji naszej kampanii społecznej "Zaznacz swoją obecność-AUTYZM", prowadzonej wspólnie z Gazetą Olsztyńską, w której co piątek będą ukazywać się artykuły o talentach naszych wyjątkowych uczniów.
Artykuł w GAZECIE OLSZTYŃSKIEJ i na stronie GAZETA.pl
Teraz akcja ma objąć również inne niepełnosprawności.
- Będziemy wchodzić do szkół ogólnodostępnych, do klas 1-3 po to, żeby mówić, że dzieci, które maja autyzm, zespół Aspergera, bądź inną niepełnosprawność, są WYJĄTKOWE.
- Powstanie grupa wsparcia dla rodzeństwa osób niepełnosprawnych.
- Nauczyciele z ZPE mają też uczyć kolegów ze szkół ogólnodostępnych, jak postępować z osobami dotkniętymi Autyzmem lub zespołem Aspergera.

Jesteśmy przekonani, że nowe logo będzie szczęśliwym znakiem dla całej szkolnej społeczności- podkreśliła Pani Dyrektor.

Miłą atmosferę uświetnił występ Jurka Kwiatkowskiego- wyjątkowego ucznia naszej Placówki.
Bez najmniejszej tremy wykonał piosenkę FEEL "Jest już ciemno".
 Emocji było co niemiara, bo na słowa "chodź tu do mnie, poczuj się swobodnie, przy mnie bądź", zupełnie spontanicznie do   występu przyłączył się Adam Małkowski- starszy kolega Jurka ( uczeń naszego Gimnazjum) i zaczął bardzo swobodnie  pląsać wokół Niego, porywając do tańca swoją nauczycielkę muzyki- Panią Olgę Joniec:)
Występ Jurka i Adama:)
 Na koniec wszyscy zebrani zostali obdarowali wykonanymi przez naszych uczniów kolorowymi serduszkami i płytą CD nagraną wspólnie z zespołem HORPYNA.